Вараська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Varash

Інформація про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 2021 рік

10 січня 2022

Вараською окружною прокуратурою у 2021 році забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій та спрямовано зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Проводиться системна робота, спрямована на додержання законності та протидію кримінальним правопорушенням на території району.

Так, керівником окружної прокуратури у квітні цього року проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів за підсумками роботи у І кварталі 2021 року. У ході наради обговорено стан боротьби зі злочинністю в цілому та на пріоритетних напрямах, зокрема таких як охорона і використання надр, у сфері земельних правовідносин, протидія незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, додержання бюджетного законодавства.

Окрім того, наказами керівника окружної прокуратури створено три міжвідомчі робочі групи у сфері протидії злочинності на окремих її напрямках.

Завдяки вжитим скоординованим заходам зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень на 0,6% (із 1436 до 1428) та підвищено рівень розкриття кримінальних правопорушень, яке за остаточними результатами досудового розслідування становить 74%, що вище середнього по області (60,3%) та у державі (55,9%) показників. Рівень злочинності є одним з найнижчих у регіоні та складає 44 кримінальних правопорушень на 10 тис населення. Зменшилось число скоєних тяжких злочинів (з 269 до 198, або на – 26,4%). Значно зменшилося число вчинених злочинів проти життя та здоров’я особи (з 64 до 38, або на – 40,6%). Спостерігається значне зменшення кількість вчинених злочинів проти власності (з 295 до 255, або на – 13,6%), з них крадіжок (з 206 до 201, або на – 2,4%), шахрайств (з 49 до 26, або на – 46,9%). Більше ніж на третину зменшилась кількість кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності (з 10 до 3, або на – 70%). Зменшилась кількість кримінальних правопорушень, проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 43 до 39, або на – 9,3%).

Активізовано роботу по виявленню кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Зокрема за 2021 рік поточного року зареєстровано 73 кримінальних проваджень проти 67 за аналогічний період минулого року. Суттєво збільшилася кількість виявлених кримінальних правопорушень проти довкілля на території Вараського району, а саме 72 проти 51, що на 41,2% більше ніж за аналогічний період 2020 року.

Упродовж 2021 року до територіальних підрозділів поліції, що знаходяться під юрисдикцією окружної прокуратури, надійшло 13077 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення. За втручання окружної прокуратури виявлено та внесено до ЄРДР 7 укритих кримінальних правопорушень, раніше не облікованих, за результатами досудового розслідування яких 3 скеровано до суду.

Прокурорами протягом аналізованого періоду здійснювалося процесуальне керівництво у 4500 кримінальних провадженнях, у 1513 з яких досудове розслідування закінчено: 313 з обвинувальними актами направлено до суду, 38 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 1103 – закрито. Станом на 01.01.2022 у залишку перебувало 1301 кримінальне провадження.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, укладено 28 угод про примирення та 55 - про визнання винуватості.

На належному рівні прокурорами Вараської окружної прокуратури забезпечено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях на пріоритетних напрямах роботи.

Зокрема, у поточному році, за процесуального керівництва окружної прокуратури, піднаглядними органами досудового розслідування територіальних підрозділів Національної поліції ГУ НП в області скеровано 11 кримінальних проваджень з ознаками корупції, 5 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин, 5 - в бюджетній сфері, 2  за фактами збуту наркотичних засобів та 1 у сфері банківської діяльності.

Спільними зусиллями правоохоронців вдалось активізувати роботу щодо протидії злочинам проти довкілля, у тому числі щодо незаконної порубки лісу та протиправного видобутку, переміщення бурштину.

Так, окружною прокуратурою скеровано до суду 13 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо незаконного видобутку, придбання, зберігання та перевезення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, 7 обвинувальних актів за фактами вчинення незаконних порубок дерев у лісі.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 373 письмових вказівок слідчим, погоджено 26 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (9 – про тримання під вартою, 7 – про домашній арешт, 10 – про особисте зобов’язання), скасовано 44 незаконних постанов слідчих та дізнавачів про закриття кримінальних проваджень. 

Працівниками окружної прокуратури з 15.03.2021 забезпечено участь у 333 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням кінцевого процесуального рішення – 264 та у 69 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 2021 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено 6 подань у порядку ч. 3 ст. 65 – 1 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами розгляду яких проведено службові розслідування, 3 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню, ще 2 перебуває на розгляді.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою у 25 випадках зібрані матеріали скеровано до управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 20 адміністративних справ.

Досягнуто позитивних результатів представницької діяльності.

Вараською окружною прокуратурою пред’явлено позови про зобов’язання здійснити реєстрацію права власності щодо земельних ділянок загальною площею понад 90 га за територіальною громадою, що дозволить органу місцевого самоврядування розпоряджатись земельними ділянками та отримувати доходи від передачі в оренду.

Також, скеровано до суду позов про стягнення безпідставно збережених коштів в сумі 390 тис. грн., що складає неотримані селищною радою доходи від використання земельної ділянки недобросовісним користувачем без укладення договору оренди.

Крім того, пред’явлено позов про повернення в комунальну власність міста Вараш земельної ділянки вартістю понад 4,5 млн. грн, яку використовував приватний підприємець після закінчення строку дії договору оренди землі без  сплати відповідної орендної плати. Вказаний позов судом задоволено в повному обсязі та в подальшому окружною прокуратурою забезпечено його виконання шляхом повернення земельної ділянки у комунальну власність.

Загалом, окружною прокуратурою пред’явлено 17 позовів на суму 50 217 тис. грн, зокрема 9 – у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 13 239 тис. грн, 1 з питань державної та комунальної власності, 5 з питань земельних відносин на суму 37 млн грн. та 5 – про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, на суму 88 тис. грн. Задоволено позовів у справах за позовами прокуратури на загальну суму 6 млн. грн, в тому числі за позовами у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 78 тис. грн.

Окрім того, окружною прокуратурою пред’явлено 2 позови у сфері охорони дитинства.

В порядку відомчого контролю подано 9 скарг на бездіяльність посадових осіб органів державної виконавчої служби, які розглянуто та задоволено. Також, забезпечено виконання рішень суду на суму 5,6 млн. грн.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, розглянуто 26 документів прокурорського реагування, внесених окружною прокуратурою, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, розглянуто 36 документів прокурорського реагування, внесених окружною прокуратурою, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 24 посадових осіб.

До окружної прокуратури з 15.03.2021 по 31.12.2021 надійшло 135 звернень від фізичних осіб, з яких вирішено 100, скеровано за належністю до інших органів та відомств для організації належного розгляду – 35 звернень. На особистому прийомі працівниками прокуратури прийнято 12 звернень громадян.

Запити про доступ до публічної інформації до окружної прокуратури не надходили.

У Вараській окружній прокуратурі запроваджено можливість подання громадянами усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронні звернення).

З моменту створення окружної прокуратури здійснено 84 виступів в засобах масової інформації, з яких 21 – у друкованих ЗМІ, 63 –у мережі Інтернет. Окружною прокуратурою на власному офіційному веб-сайті систематично висвітлюється актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Інформація про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 2021 рік направляється відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру». На виконання вимог вказаної статті, прошу винести дану інформацію на розгляд чергової сесії Вараської районної ради.

Матеріали Вараської окружної прокуратури
Рівненської області