Вараська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Varash

Інформація про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 6 місяців2022 року

19 липня 2022

Вараською окружною прокуратурою упродовж 6 місяців 2022 року забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій та спрямовано зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Проводиться системна робота, спрямована на додержання законності та протидію кримінальним правопорушенням на території району.

Так, керівником окружної прокуратури проведено 2 координаційних наради керівників правоохоронних органів, на одній з яких обговорено підсумки роботи у 2021 році, на іншій – стан запобігання та боротьби зі злочинністю в умовах воєнного стану.

Активно продовжують роботу, створені наказами керівника окружної прокуратури, три міжвідомчі робочі групи у сфері протидії злочинності на окремих її напрямах, таких як нецільове використання бюджетних коштів, незаконні порубки, переміщення, реалізація лісу та незаконне видобування, переміщення та реалізація надр на території району.

Завдяки вжитим скоординованим заходам зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень на 23,4% (із 727 до 557). Рівень злочинності є одним з найнижчих у регіоні та складає 44 кримінальних правопорушень на 10 тис населення. Зменшилось число скоєних тяжких злочинів (з 125 до 89, або на – 28,8%). Значно зменшилося число вчинених кримінальних проступків (з 149 до 117, або на – 21,5%). Спостерігається зменшення кількість вчинених злочинів проти власності (з 132 до 104, або на – 21,2%), з них крадіжок (з 94 до 59, або на – 37,2%). Майже ніж на третину зменшилась кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки (з 29 до 10, або на – 65,5%). Зменшилась кількість кримінальних правопорушень, проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 26 до 11, або на – 57,7%).

Разом з тим, вдвічі більше обліковано особливо тяжких кримінальних правопорушень (8 проти 4), що пояснюється воєнними діями на території району.

Незважаючи на постійне попередження через ЗМІ громадян стосовно методів шахрайських схем, упродовж аналізованого періоду надійшло 76 заяв даної категорії, де потерпілі перерахували злочинцям понад 1 млн. гривень.

Активізовано роботу по виявленню кримінальних правопорушень проти довкілля. Зокрема за 6 місяців поточного року зареєстровано 55 кримінальних проваджень проти 38, що на 44,7% більше ніж за аналогічний період 2021 року.

Упродовж 6 місяців 2022 року до територіальних підрозділів поліції, що знаходяться під юрисдикцією окружної прокуратури, надійшло 5127 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення. За втручання окружної прокуратури виявлено та внесено до ЄРДР 6 укритих кримінальних правопорушень, раніше не облікованих, за результатами досудового розслідування яких 3 скеровано до суду.

Прокурорами протягом аналізованого періоду здійснювалося процесуальне керівництво у 1920 кримінальних провадженнях, у 489 з яких досудове розслідування закінчено: 108 з обвинувальними актами направлено до суду, 2 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 320 – закрито. Станом на 01.07.2022 у залишку перебувало 1282 кримінальних проваджень.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, укладено 8 угод про примирення та 29 - про визнання винуватості.

На належному рівні прокурорами Вараської окружної прокуратури забезпечено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях на пріоритетних напрямах роботи.

Зокрема, упродовж 6 місяців поточного року, за процесуального керівництва окружної прокуратури, піднаглядними органами досудового розслідування територіальних підрозділів Національної поліції ГУ НП в області скеровано 5 кримінальних проваджень з ознаками корупції, 2 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин, 1  за фактами збуту наркотичних засобів.

Спільними зусиллями правоохоронців вдалось активізувати роботу щодо протидії злочинам проти довкілля, у тому числі щодо незаконної порубки лісу та протиправного видобутку, переміщення бурштину.

Так, окружною прокуратурою скеровано до суду 9 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо незаконного видобутку, придбання, зберігання та перевезення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, 7 обвинувальних актів за фактами вчинення незаконних порубок дерев у лісі.

Крім того, Вараської окружною прокуратурою спільно із УСР в області ДСР НП України, задокументовано факти вчинення незаконних порубок організованою злочинною групою. На даний час кримінальне провадження відносно організатора та двох його спільників Рівненською обласною прокуратурою скеровано до суду з обвинувальним актом.

В ході досудового розслідування встановлено та зібрано достатню кількість доказів того, що у вересні минулого року 25-річний власник пилорами створив і очолив стійку організовану групу, до якої у якості виконавців долучив двох спільників із сусіднього села. Вони, зокрема, відповідали за незаконні рубки дерев у лісовому масиві поблизу села Половлі, Володимирецької громади та їх доставку до пилорами. А організатор, зі свого боку, взяв на себе обробку та реалізацію деревини, яку він збував суб’єктам господарювання та фізичним особам з метою отримання прибутку та розподілу його між учасниками злочинного угруповання.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 245 письмових вказівок слідчим, погоджено 13 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (7 – про тримання під вартою, 3 – про домашній арешт, 3 – про особисте зобов’язання), скасовано 54 незаконних постанов слідчих та дізнавачів про закриття кримінальних проваджень. 

Працівниками окружної прокуратури упродовж 6 місяців поточного року забезпечено участь у 381 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням кінцевого процесуального рішення – 246 та у 135 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 6 місяців 2022 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено 3 подань у порядку ч. 3 ст. 65 – 1 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами розгляду яких проведено службові розслідування, 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою у 3 випадках зібрані матеріали скеровано до управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 35 адміністративних справ.

Досягнуто позитивних результатів представницької діяльності.

Вараською окружною прокуратурою пред’явлено позов в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» про стягнення коштів, що перевищують гранично-допустиму надбавку у сумі 188 247 грн.

Крім того, за позовом окружної прокуратури скеровано для внесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України пам’ятки архітектури «Палац Красицьких» у смт Володимирець.

Загалом, окружною прокуратурою пред’явлено 13 позовів на суму 852 тис. грн, зокрема 6 – у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 337 тис. грн,  3 з питань земельних відносин на суму 181 тис. грн, 3 – у бюджетній сфері на суму 313 тис. грн. Задоволено позовів у справах за позовами прокуратури на загальну суму 210 тис. грн., в тому числі за позовами у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 24 тис. грн.

Окрім того, окружною прокуратурою пред’явлено 1 позови у сфері охорони дитинства.

В порядку відомчого контролю подано 4 скарг на бездіяльність посадових осіб органів державної виконавчої служби, які розглянуто та задоволено. Також, забезпечено виконання рішень суду на суму 293 тис. грн.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, розглянуто 16 документів прокурорського реагування, внесених окружною прокуратурою, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 9 посадових осіб.

До окружної прокуратури упродовж 6 місяців 2022 року надійшло 53 звернень від фізичних осіб, з яких вирішено 22, скеровано за належністю до інших органів та відомств для організації належного розгляду – 31 звернення. На особистому прийомі працівниками прокуратури прийнято 5 звернень громадян.

Запити про доступ до публічної інформації до окружної прокуратури не надходили.

У Вараській окружній прокуратурі запроваджено можливість подання громадянами усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронні звернення).

Упродовж 6 місяців поточного року окружною прокуратурою здійснено 49 виступів в засобах масової інформації, з яких 5 – у друкованих ЗМІ, 4 електронних ЗМІ та 40 – у мережі Інтернет. Окружною прокуратурою на власному офіційному веб-сайті систематично висвітлюється актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Інформація про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 2021 рік направляється відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру».

Матеріали Вараської окружної прокуратури
Рівненської області