Вараська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Varash

Інформація про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 9 місяців 2021 року

10 січня 2022

Вараською окружною прокуратурою за 9 місяців 2021 року забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій та спрямовано зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Проводиться системна робота, спрямована на додержання законності та протидію кримінальним правопорушенням на території району.

Так, керівником окружної прокуратури у квітні цього року проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів за підсумками роботи у І кварталі 2021 року. У ході наради обговорено стан боротьби зі злочинністю в цілому та на пріоритетних напрямах, зокрема таких як охорона і використання надр, у сфері земельних правовідносин, протидія незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, додержання бюджетного законодавства.

Окрім того, наказами керівника окружної прокуратури створено три міжвідомчі робочі групи у сфері протидії злочинності на окремих її напрямках.

Завдяки вжитим скоординованим заходам зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень на 9,1% (із 678 до 616) та підвищено рівень розкриття кримінальних правопорушень, яке за остаточними результатами досудового розслідування становить 65,9 %, що вище середнього по області (55,2%) та у державі (51,9%) показників. Рівень злочинності є одним з найнижчих у регіоні та складає 44 кримінальних правопорушень на 10 тис населення. Зменшилось число скоєних тяжких злочинів (з 243 до 177, або на – 27,2%). Спостерігається значне зменшення кількість вчинених злочинів проти власності (з 267 до 212, або на – 20,6%), з них крадіжок (з 176 до 162, або на – 8%), шахрайств (з 47 до 25, або на – 46,8%). На третину зменшилась кількість кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності (з 9 до 3, або на – 66,7%). Зменшилась кількість кримінальних правопорушень, проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 37 до 31, або на – 16,2%).

Активізовано роботу по виявленню кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Зокрема за 9 місяців поточного року зареєстровано 71 кримінальне провадження проти 67 за аналогічний період минулого року. Суттєво збільшилася кількість виявлених кримінальних правопорушень проти довкілля на території Вараського району, а саме 51 проти 40, що на 27,5% більше ніж за аналогічний період 2020 року.

Упродовж 9 місяців 2021 року до територіальних підрозділів поліції, що знаходяться під юрисдикцією окружної прокуратури, надійшло 1098 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення. За втручання окружної прокуратури виявлено та внесено до ЄРДР 7 укритих кримінальних правопорушень, раніше не облікованих, за результатами досудового розслідування яких 3 скеровано до суду.

Прокурорами протягом аналізованого періоду здійснювалося процесуальне керівництво у 4117 кримінальних провадженнях, у 1143 з яких досудове розслідування закінчено: 237 з обвинувальними актами направлено до суду, 35 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 822 – закрито. Станом на 01.10.2021 у залишку перебувало 1347 кримінальних проваджень.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, укладено 9 угод про примирення та 41 - про визнання винуватості.

На належному рівні прокурорами Вараської окружної прокуратури забезпечено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях на пріоритетних напрямах роботи.

Зокрема, у поточному році, за процесуального керівництва окружної прокуратури, піднаглядними органами досудового розслідування територіальних підрозділів Національної поліції ГУ НП в області скеровано 10 кримінальних проваджень з ознаками корупції, 5 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин, 4 - в бюджетній сфері, 2  за фактами збуту наркотичних засобів та 1 у сфері банківської діяльності.

Спільними зусиллями правоохоронців вдалось активізувати роботу щодо протидії злочинам проти довкілля, у тому числі щодо незаконної порубки лісу та протиправного видобутку, переміщення бурштину.

Так, окружною прокуратурою скеровано до суду 11 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо незаконного видобутку, придбання, зберігання та перевезення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, 6 обвинувальних актів за фактами вчинення незаконних порубок дерев у лісі.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 328 письмових вказівок слідчим, погоджено 22 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (9 – про тримання під вартою, 6 – про домашній арешт, 7 – про особисте зобов’язання), скасовано 25 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень. 

Працівниками окружної прокуратури з 15.03.2021 забезпечено участь у 189 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням обвинувального вироку – 83 та у 29 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 2021 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено 5 подань у порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами розгляду яких проведено службові розслідування, 3 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню, ще 2 перебувають на розгляді.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою у 18 випадках зібрані матеріали скеровано до управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 8 адміністративних справ.

Досягнуто позитивних результатів представницької діяльності.

Вараською окружною прокуратурою до Рівненського окружного адміністративного суду пред’явлено 2 позовні заяви в інтересах держави в особі Рівненської обласної державної адміністрації до органів місцевого самоврядування про визнання протиправною їх бездіяльність щодо незабезпечення проведення робіт з винесення меж заповідних урочищ, закріплення їх в натурі (на місцевості) та встановлення інформаційно-охоронних знаків відповідного зразка, зобов’язання вчинити вказані дії.

Зокрема, прокуратурою встановлено, що всупереч вимогам природоохоронного законодавства та охоронних зобов’язань, селищними радами Вараського району не проведені вказані роботи в державних заповідних урочищах «Чернинське» площею 26 га та «Озеро Воронки» площею 23 га, які входять до складу природно-заповідного фонду України.

Вжиття заходів представницького характеру зумовлено тим, що відсутність меж та інформаційно-охоронних знаків на території об’єктів природно-заповідного фонду унеможливлює їх належне використання та зберігання, внаслідок чого існує ймовірність використання земельних ділянок не за цільовим призначенням.

Загалом, окружною прокуратурою пред’явлено 11 позовів на суму 18 085 тис. грн, зокрема 7 – у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 13 214 тис. грн, 1 з питань державної та комунальної власності, 1 з питань земельних відносин на суму 4,8 млн грн. та 2 – про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, на суму 29 тис. грн. Відкрито провадження у справах за позовами прокуратури на загальну суму 18 085 тис. грн, в тому числі за позовами у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 13214 тис. грн.

Окрім того, окружною прокуратурою пред’явлено позов у сфері охорони дитинства, а саме позов в інтересах держави до Рафалівської селищної територіальної громади Вараського району про визнання протиправною бездіяльність Рафалівської селищної об’єднаної територіальної громади щодо утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей та зобов’язання селищну об’єднану територіальну громаду вчинити дії, спрямовані на утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей

В порядку відомчого контролю подано 7 скарг на бездіяльність посадових осіб органів державної виконавчої служби, які розглянуто та задоволено. Також, забезпечено виконання рішень суду на суму 648 тис. грн.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, розглянуто 26 документів прокурорського реагування, внесених окружною прокуратурою, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб.

До окружної прокуратури з 15.03.2021 по 30.09.2021 надійшло 93 звернень від фізичних осіб, з яких вирішено 57, скеровано за належністю до інших органів та відомств для організації належного розгляду – 24 звернень. На особистому прийомі працівниками прокуратури прийнято 12 звернень громадян.

Запити про доступ до публічної інформації до окружної прокуратури не надходили.

У Вараській окружній прокуратурі запроваджено можливість подання громадянами усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронні звернення).

З моменту створення окружної прокуратури здійснено 57 виступів в засобах масової інформації, з яких 12 – у друкованих ЗМІ, 44 –у мережі Інтернет. Окружною прокуратурою на власному офіційному веб-сайті систематично висвітлюється актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Інформація про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 9 місяців 2021 році направляється відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру».

Матеріали Вараської окружної прокуратури
Рівненської області