Вараська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Varash

Обережно шахраї!

30 травня 2022

На території Вараського району почастішали випадки видурювання у мешканців району грошей шляхом обману або зловживання довірою. Лише у поточному році правоохоронними органами району на підставі заяв і повідомлень громадян зареєстровано 67 кримінальних проваджень за фактами шахрайства (стаття 190 Кримінального кодексу України). Відповідно до матеріалів кримінальних проваджень зловмисниками різними шахрайськими схемами вдалось незаконно заволодіти грошовими коштами людей в сумі понад 600 тисяч гривень.

 Шахрайство – найлегший із незаконних способів заробляння коштів. Проте громадяни продовжують довіряти невідомим, які телефонують до них або ж в інтернеті виконують операції, за якими стоять шахраї.

Найчастішими шахрайськими схемами є телефоні дзвінки, операції з банківськими картками та покупки товарів через інтернет.

Для прикладу, одним із найулюбленіших способів шахраїв отримати доступ до вашої банківської картки є «банківський працівник» або просто, - фішинг. На ваш мобільний телефон надходить дзвінок, людина представляється працівником банку і починає з вами бесіду в ході якої розвідує вашу конфіденційну інформацію, щоб згодом використати її для доступу до ваших заощаджень. Запам’ятайте назавжди, жоден банк ніколи не дозволить своїм працівникам шляхом використання телефонії спілкуватися на тему ваших конфіденційних даних. Дзвінок може носити лише інформативний характер, вимагати від вас можуть лише кодове слово, яке ви повідомляли у фінустанові у якості паролю, щоб підтвердити певні дії з вашими картками. Тому коли вам зателефонують з банку, у жодному разі не повідомляйте ніяких даних про себе і свої картки – вся потрібна інформація у них присутня. І ні в якому разі ніде і ніколи не повідомляйте нікому три цифри (CVC- код), що на звороті вашої картки і строк її дії.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно повідомляйте про це в поліцію за телефоном «102».      

Матеріали Вараської окружної прокуратури
Рівненської області